Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zaproszenie do współpracy z EIP AGRI

31.03.2015

Komisja Europejska poszukuje 20 ekspertów spośród rolników, doradców, naukowców oraz innych odpowiednich partnerów do współpracy, aby uruchomić dwie grupy fokusowe Europejskiego Partnerstwa na rzecz Innowacji EIP-AGRI:

  1. „Nowi uczestnicy w rolnictwie: jak popierać innowacyjność i przedsiębiorczość” (New entrants into farming: lessons to foster innovation and entrepreneurship)
  2. „Woda i rolnictwo: strategie nadające się do zastosowania na poziomie gospodarstwa rolnego” (Water & agriculture: adaptive strategies at farm level)

Harmonogram pracy grup przewiduje co najmniej dwa spotkania w okresie 12-18 miesięcy. Spotkania będą prowadzone w języku angielskim.

Spotkanie pierwszej grupy planowane jest 17-18 czerwca 2015 r. Celem spotkania jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: Co charakteryzuje nowych uczestników w rolnictwie i czego można się od nich nauczyć aby popierać innowacyjność i przedsiębiorczość w rolnictwie?

Natomiast spotkanie drugiej grupy planowane jest 24-25 czerwca 2015 r. Celem spotkania jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jakie są  strategie nadające się do zastosowania na poziomie gospodarstwa rolnego lub jakie mogą być opracowania, by radzić sobie z niedoborami wody?

Zainteresowani mogą składać zgłoszenia do 13 kwietnia 2015 r. za pomocą linku na stronie EIP-AGRI:

call for expression of interest

direct link to the application form

Grupy fokusowe powinny:

  • Wykonać podsumowujący opis zagadnienia,
  • Zastanowić się nad praktyczną stroną w dziedzinie swojej działalności, wymieniając problemy i możliwości,
  • Zastanowić się nad badawczą stroną swojej dziedziny, podsumowując możliwe rozwiązania wymienionych problemów,
  • Zidentyfikować potrzeby wynikające z praktyki i zaproponować wskazania do dalszych badań,
  • Zaproponować priorytety dla działań innowacyjnych poprzez zasugerowanie potencjalnych praktycznych grup operacyjnych lub innych formatów projektowych w celu przetestowania rozwiązań i możliwości, włączając w to sposoby upowszechniania zebranej wiedzy praktycznej.

Rezultaty pracy grup będą prezentowane w formie raportów zamieszczanych na stronie EIP-AGRI webpage on EIP-AGRI Focus Groups

Więcej informacji o pracy grup można znaleźć w broszurze: brochure on EIP-AGRI Focus Group

Zapraszamy do korzystania z informacji nt. EIP-AGRI:


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009