Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

National Geographic Traveler na Szlaku Przygody

01.08.2014

Największy magazyn podróżniczy „National Geographic Traveler” przygotowuje duży materiał o świętokrzyskim Szlaku Przygody. Ekipa miesięcznika właśnie zakończyła wędrówkę w regionie. – Przeżyć starczyłoby na cały numer, przed nami więc nie lada zadanie wyboru największych atrakcji – śmieje się Michał Cessanis, sekretarz redakcji.

Wizyta ekipy Travelera w województwie świętokrzyskim trwała cztery dni. Szczelnie wypełniony program pozwolił na pokazanie kilkunastu miejsc. Na trasie znalazły się m.in. Dąb Bartek, dworek Sienkiewicza w Oblęgorku, Szklany Dom w Ciekotach, ruiny huty w Samsonowie, Pojezierze Świętokrzyskie z jeziorem Żabiniec, Sabat Krajno, Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej, Święty Krzyż, Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi, klasztor w Świętej Katarzynie, Bodzentyn, Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku, Szydłów, zespół pałacowy w Kurozwękach, stare miasto w Sandomierzu i okoliczne winnice, muzea porcelany w Ćmielowie i archeologiczne w Krzemionkach oraz JuraPark w Bałtowie. Wędrówka była intensywna, lecz i tak zaprezentowana została jedynie skromna część atutów Szlaku Przygody.

Co podobało się najbardziej? – Na gorąco trudno wskazać, ale wspaniale było zobaczyć z  lotu ptaka papieski labirynt w Kurozwękach. Bardzo  ciekawa była również wizyta w Świętokrzyskim Sztetlu – mówi Michał Cessanis. – Cieszy też odbudowa klasztornej wieży na Świętym Krzyżu. Zwłaszcza że będzie już otwarta dla turystów, gdy nasz materiał ukaże się w druku – dodaje Cessanis.

Na trasie nie brakło też prawdziwych przygód.– Jeden nieostrożny krok i po pas wpadłem w bagno na Żabińcu – śmieje się Cessanis.

Ekipa przyglądała się turystycznej ofercie regionu, poznając jednocześnie lokalne tradycje, kulturę oraz kuchnię. – Widać, że turystyka napędza rozwój Świętokrzyskiego – podsumowuje wizytę Michał Cessanis.

***

Szlak Przygody to 1000 km wytyczonych tras, blisko 100 opisanych atrakcji podzielonych na 7 krain tematycznych oraz około 70 Partnerów, u których turyści mogą zbierać punkty, podlegające wymianie na nagrody i rabaty. Szlak uznany został za Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2013 przez Polską Organizację Turystyczną i właśnie dlatego prezentowany będzie na łamach wrześniowego NGT. Jego prezentacja zbiegnie się w czasie z finałową fazą konkursu „NG Traveler” 7 Nowych Cudów Polski, w którym Szlak jest jednym z 16 nominowanych.

Więcej informacji na stronie: www.szlakprzygody.eu

Słowa kluczowe : turystykakonkursLGD


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009