- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Zaproszenie na konferencję dot. publicznego doradztwa rolniczego.
Rola publicznego doradztwa rolniczego w rozwoju obszarów wiejskich jest znacząca, choć nie zawsze doceniana. Wraz ze zmieniającą się Wspólną Polityką Rolną, a także zmieniającymi się warunkami społeczno-ekonomicznymi polskiej wsi zmianom winna ulegać rola i zadania Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego.
Mimo trwających przez wiele lat prac nad kształtowaniem systemu wiedzy i informacji rolniczej nadal jest potrzeba gromadzenia wiedzy i doświadczeń aby ten system doskonalić, usprawniać i czynić przydatnym dla rolników i innych mieszkańców wsi.
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie wraz z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja – Zakład Rozwoju Obszarów Wiejskich i Doradztwa w Krakowie przygotowują w ramach Planu działania SC KSOW, krajową konferencję pn.: ,,Publiczne doradztwo rolnicze wobec wyzwań przyszłości i oczekiwań mieszkańców wsi”.
Konferencja odbędzie się w Krakowie w dniach 18-20 marca 2013. Pierwszego i trzeciego dnia obrady będą miały miejsce w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie (ul. Meiselsa 1).
Drugiego dnia obrady będą miały miejsce w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Al. 29 Listopada 46),
Głównym celem konferencji jest: Wsparcie procesu dostosowania publicznego doradztwa rolniczego do sprostania nowym wyzwaniom we wdrażaniu polityki w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.
Ponadto organizatorzy zakładają, że w trakcie przygotowań i przebiegu konferencji nastąpi uwspólnienie ocen i poglądów na temat funkcjonowania, roli i zadań publicznych jednostek doradztwa rolniczego w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i spójności terytorialnej.
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konferencji przedstawicieli Urzędów Marszałkowskich, doradców WODR, przedstawicieli szkół wyższych – w których realizowane są programy doradztwa rolniczego, instytutów badawczych, środowisk naukowych – zajmujących się rozwojem obszarów wiejskich i doradztwem rolniczym, organizacji i instytucji zainteresowanych rozwojem obszarów wiejskich i doradztwa rolniczego, samorządów rolniczych, dziennikarzy czasopism rolniczych.
Zgłoszenie zainteresowania udziałem w konferencji należy dokonać poprzez wypełnienie Karty zgłoszenia, którą można pobrać tutaj lub ze strony internetowej CDR: www.cdr.gov.pl/krakow/
i przesłanie na adres pocztą tradycyjną lub elektroniczną (skan) lub faksem):
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie
ul. Meiselsa 1, 31-063 Kraków; fax: 12/424 05 05; e-mail: krakow@cdr.gov.pl
Organizatorzy zapraszając do udziału w konferencji będą się kierować zachowaniem reprezentatywności środowisk i kolejnością zgłoszeń.
Instytucje naukowe, jednostki doradztwa rolniczego, a także inne podmioty mogą zgłosić tematy do opracowania komunikatów i doniesień z badań. Komitet Naukowy konferencji, po zapoznaniu się z proponowanymi tematami komunikatów wybierze te, które uzna za stosowne do wygłoszenia w trakcie konferencji i te, które uzna za stosowne do publikacji pokonferencyjnej. Autorzy wszystkich zgłoszonych tematów zostaną poinformowani o decyzji Komitetu Naukowego.
Podczas konferencji będą miały miejsce obrady trzech zespołów tematycznych w pierwszym i trzecim dniu obrad:
1. Teoretyczne aspekty rozwoju publicznego doradztwa rolniczego w Polsce na tle doświadczeń europejskich i światowych.
2. Przyszłość publicznego doradztwa rolniczego w projekcji praktyków.
3. Szanse zdynamizowania procesów rozwojowych publicznego doradztwa rolniczego poprzez wzmocnienie współpracy teorii z praktyką w ramach systemu wiedzy
i informacji rolniczej.
Drugiego dnia konferencji zaplanowane zostały referaty na następujące tematy:
1. Doradztwo publiczne w Polsce, wobec wyzwań zreformowanej WPR.
2. Potrzeby i oczekiwania rolników i innych mieszkańców wsi wobec publicznych instytucji doradczych.
3. Przyszłość doradztwa rolniczego w poglądach kadry kierowniczej i doradców WODR, a także przedstawicieli urzędów marszałkowskich – sprawozdanie z przeprowadzonych badań.
Zaplanowano także wygłoszenie komunikatów i doniesień z badań, które zostaną zgłoszone przez uczestników konferencji.
CDR O/Kraków
Słowa kluczowe : konferencja, doradztwo rolnicze