Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zaproszenie na seminaria dla LGD - „Metody aktywizacji, budowania kapitału społecznego, komplementarności i zintegrowania”

10.12.2012

Sekretariat Centralny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich zaprasza lokalne grupy działania do udziału w szkoleniu pn.:  „Metody aktywizacji, budowania kapitału społecznego, komplementarności i zintegrowania”. Szkolenie organizowane jest w ramach Planu działania SC KSOW na lata 2012-2013 przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Dwudniowe seminaria połączone z warsztatami będą realizowane we wszystkich województwach. Uczestnicy szkolenie będą mieli okazję zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez LGD w dziedzinach takich jak: animowanie społeczności, budowanie kapitału społecznego oraz komplementarność i zintegrowanie. Seminaria przybliżą lokalnym grupom działania metody aktywizacji społeczności lokalnej i wykorzystywania potencjału obszarów objętych lokalnymi strategiami rozwoju. Celem szklenia jest również przekonanie lokalnych grup działania do realizacji projektów komplementarnych i zintegrowanych,  tak aby w realizację założeń lokalnej strategii rozwoju włączone były różne podmioty, które korzystać będą z wielu funduszy.

Celem projektu wsparacie lokalnych grup działania w poszukiwaniu innowacyjnych sposobów rozwoju obszarów wiejskich i realizacji celów, dzięki czemu wykorzystane zostaną zasoby przyrodnicze, historyczne i kulturowe obszarów objętych lokalnymi strategiami  rozwoju. Realizacja założonych celów wzmocni kapitał społeczny obszarów objętych lokalnymi strategiami rozwoju.

W pierwszych dniach grudnia odbyły się szkolenia w województwie wielkopolskim. Uczestnicy, stanowili zróżnicowaną grupę, zarówno doświadczonych jak i „nowych” członków i pracowników biur LGD; wypracowywali w trakcie szkolenia nowe umiejętności, takie jak: planowanie i zarządzie działaniami w swoim regionie. W trakcie szkolenia poszukiwano odpowiedzi na pytania:  co zrobić, żeby zmotywować ludzi do działania w swoim regionie? Jak wykorzystywać lokalne zasoby kulturalne czy przyrodnicze do rozwoju i promocji? Jak efektywnie współpracować z partnerami przy projektach?

 

Nabór na szkolenia nadal jest otwarty. Pytania prosimy kierować na adres e-mailowy aleksandrad@cal.org.pl. Wszystkich członków lokalnych grup działania zainteresowanych uczestnictwem zapraszamy do wysyłania swoich zgłoszeń  drogą internetową  na adres e-mailowy: bogusiar@cal.org.pl.

Informacji o miejscach i terminach szkoleń szukaj na stronach CAL – pobierz

Ramowy program szkolenia – pobierz

Słowa kluczowe : LGDszkoleniekapitał społeczny


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009