Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

SC KSOW zaprasza na szkolenie dot. przetwórstwa na poziomie gospodarstwa rolnego.

07.08.2012

Sekretariat Centralny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich zaprasza na organizowane w ramach Planu działania SC KSOW na lata 2012-2013 szkolenia realizowane z projektu: „Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i form działalności pozarolniczej na obszarach wiejskich związanej z przetwórstwem na poziomie gospodarstwa rolnego”.

Organizatorem projektu jest Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu. Szkolenia dają możliwość zdobycia teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu przetwórstwa zbóż, owoców i warzyw oraz mięsa, na poziomie gospodarstwa. W trakcie zajęć omówione zostaną wymagania z zakresu prawa żywnościowego, technologii przerobu, marketing produktów rolniczych, natomiast podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z przebiegiem całego procesu produkcyjnego. W projekcie wykorzystano innowacyjne na poziomie krajowym Centrum Praktycznego Szkolenia w Zakresie Małego Przetwórstwa, które zostało zorganizowane na terenie CDR O/Radom. Prezentowane tam wyposażenie małych przetwórni spełnia wszelkie normy i kryteria bezpieczeństwa dla produkcji żywności i pracujących przy maszynach ludzi. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem gospodarstwa ekologicznego prowadzonego przez CDR O/Radom.

Szkolenia planowane są od drugiej połowy sierpnia 2012r. do początków marca 2013 r.

Do udziału w szkoleniach zaproszeni są:

uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, kształcących w zawodach rolniczych, 

  • przedstawiciele sektora doradztwa rolniczego, 
  • rolnicy, 
  • członkowie lokalnych grup działania,
  • nauczyciele szkół rolniczych, 
  • przedstawiciele instytucji okołorolniczych,

Udział w szkoleniu dla jest bezpłatny (dydaktyka, materiały szkoleniowe, nocleg, wyżywienie), koszt dojazdu pokrywa uczestnik.

Karty zgłoszeń należy przesłać do CDR O/Radom, na nr fax 48 365-49-70 lub mailowo: radom@cdr.gov.pl, co najmniej na 10 dni przed planowanym terminem szkolenia. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.

Więcej informacji na stronach:  CDR O/Radom

Osoby do kontaktu w sprawach rekrutacji:

a.zietek@cdr.gov.pl  tel. 48 365 69 24,

b.ozdzinska@cdr.gov.pl tel. 48 365 69 24.

Osoby do kontaktu w sprawach merytorycznych:

b.salata@cdr.gov.pl , tel. 48 365 69 35

a.sliwa@cdr.gov.pl , tel. 48 365 69 33

1.   Harmonogram szkoleń - czytaj

2.   Programy szkoleń - czytaj


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009