Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Jakie są innowacyjne metody tworzenia produktu w obiektach agroturystyki i turystyki wiejskiej?

13.11.2020

W dniach 7-8 października 2020 r. w województwie kujawsko-pomorskim odbyła się pierwsza wizyta studyjna zorganizowana przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną, Dolnośląską Organizacją Turystyczną i Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska.

Wizyta studyjna została zrealizowana w ramach działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich - Promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, której celem jest zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich oraz informowanie społeczeństwa i potencjalnych beneficjentów o polityce rozwoju obszarów wiejskich i wsparciu finansowym.

W wizycie wzięło udział 20 osób zatrudnionych w sektorze agroturystyki i turystyki wiejskiej oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność w tej branży, przedstawicieli organizacji statutowo zajmujących się promocją i rozwojem obszarów wiejskich, po 5 przedstawicieli z następujących województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Odwiedzane miejsca w województwie kujawsko-pomorskim dotyczyły obiektów związanych z najlepszymi praktykami i sukcesami w biznesie w województwie kujawsko-pomorskim. Spotkanie koncentrowało się na pokazaniu innowacyjnych metod tworzenia produktu w obiektach agroturystyki i turystyki wiejskiej w gospodarstwach turystycznych/agroturystycznych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczestnicy gościli w Ekogościńcu Pachotówko (Gzin), Agroturystyce Gzinianka (Gzin), Toskanii Kociewskiej (Bochlin), Przystanku Tleń (Tleń) i Górniczej Wiosce (Piła-Młyn). Była to doskonała okazja do podpatrzenia dobrych praktyk i wymiany doświadczeń.

Gospodarze obiektów zaprezentowali wieś jako miejsca  do wykorzystania naturalnych walorów środowiska i lokalnych produktów. Uczestnicy mogli się przekonać o korzyściach prowadzenia gospodarstw agroturystycznych i turystycznych o rożnym profilu i zakresie poprzez pokazanie modelowych rozwiązań zastosowanych w odwiedzanych miejscach Podczas wizyty były przedstawione przykłady, że biznes na  wsi jest opłacalny, nawet w okresie można szukać i znaleźć rozwiązania, które sprawią, że trudny czas i nie tylko pozwala na tworzenia miejsc na wsi do życia i rozwoju gospodarczego.

Kolejne dwie wizyty studyjne już marcu 2020 r.

Więcej informacji o projekcie - zobacz 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009