Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Rusza nowa edycja konkursu AGROLIGA 2020

13.08.2020

Corocznie, od 27 lat organizowany jest konkurs AGROLIGA. To prestiżowe przedsięwzięcie ma ogromne znaczenie w upowszechnianiu przedsiębiorczości i nowoczesnych technologii produkcyjnych w rolnictwie. Uczestnicy konkursu to awangarda pomysłowości i kreatywności w poszukiwaniu nowych konkurencyjnych rozwiązań.

Konkurs AGROLIGA pozwala na prezentację dorobku rolnictwa i firm funkcjonujących w tym  obszarze z terenu poszczególnych województw. Laureatami wojewódzkimi są rolnicy i przedstawiciele agro-przedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swoją działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.

Współzawodnictwo w AGROLIDZE to także olbrzymia reklama, która w obecnych warunkach gospodarczych jest niebywale istotnym sposobem na przekazywanie informacji handlowych o gospodarstwie lub przedsiębiorstwie.

Wojewódzki etap konkursu organizowany jest przez wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, natomiast etap krajowy przez Redakcję Audycji Programu 1 TVP i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesów: TVP S.A., ARiMR, KOWR i KRUS.

Wizytacje gospodarstw i firm przez komisje konkursowe rozpoczną się w drugiej dekadzie sierpnia.

Uczestnicy do konkursu mogą być zgłaszani przez doradców rolnych Ośrodków Doradztwa Rolniczego, poprzez wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Przy wyborze Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego w obu ocenianych kategoriach komisja weźmie pod uwagę również: bezpieczeństwo pracy oraz estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!          

Zobacz, jak wyglądają regionalne etapy konkursu, organizowane przez:

  • Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach  - pobierz
  • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie – zobacz
  • Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie - zobacz
  • Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie - zobacz
  • Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie – zobacz  

Za treść merytoryczną odpowiada Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Więcej informacji o projekcie - zobacz 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009