- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Polscy blogerzy odwiedzają i opisują niesamowite miejsca!
Dorota i Jarek Kowalscy, autorzy bloga Szalone Walizki, wybrali się do malowniczej Winnicy nad Jarem pod Sandomierzem. Malownicza posesja, obsadzona prawie 2,5 tysiącami winnych krzewów, położona na pofałdowanym terenie, przywodzi na myśl włoską Toskanię.
Właściciele winnicy, Sylwia i Mateusz Paciura, zdecydowali się założyć ją zbiegając się z wchodzącą w życie w 2008 roku ustawą winiarską. Od lat z przyjemnością i zaangażowaniem prowadzą miejsce będące celem wielu enoturystów, czyli turystów winiarskich.
Przyciągają ich, oprócz zapierających dech w piersiach widoków, spotkania przy winie odbywające się w drewnianym domku państwa Paciurów, a już w 2020 roku będzie to również baza noclegowa powstająca w winnicy. Jeśli poszukujecie zatem urokliwych miejsc i ludzi z prawdziwą pasją lub po prostu kochacie dobre wino, Winnica nad Jarem w Złotej koło Samborzca zdecydowanie jest miejscem dla Was.
Pełna relacja na blogu Szalone Walizki!
Głównym celem akcji „Dobry biznes na wsi” jest stworzenie wizerunku polskich obszarów wiejskich jako atrakcyjnego miejsca do życia i prowadzenia biznesu oraz promocja tego wizerunku z wykorzystaniem najnowszych trendów w marketingu internetowym, w tym współpracy z influencerami. Założeniem projektu jest promocja dobrych praktyk i wzorców osobowych, która ma przyczynić się do zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, ograniczenia zjawiska migracji mieszkańców wsi do miast, np. poprzez:
- inspirowanie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich poprzez wykorzystywanie potencjału tych obszarów dla zrównoważonego rozwoju turystyki
- zakładanie biznesu turystycznego przez mieszkańców wsi, rolników w oparciu o istniejący potencjał i poprzez powrót do korzeni - do gospodarstw prowadzonych przez przodków
- zakładanie biznesu turystycznego przez mieszkańców miast na obszarach wiejskich
Więcej informacji o projekcie - zobacz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”