Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Sukcesja dla przedsiębiorców i rolników

09.08.2019

Jak krok po kroku zacząć przekształcenie firmy w celu skutecznej sukcesji,  jaką rolę w procesie sukcesji pełni testament i jak rozdzielczość majątkowa wpływa na proces sukcesji - to zagadnienia, które w szczególny sposób interesowały uczestników podczas szkoleń dla przedsiębiorców i rolników w Brzesku, w Lewniowej, w Zawadzie Uszewskiej, w Mąchącicach Kapitulnych.

Szkolenie dla przedsiębiorców i rolników zorganizowało Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna” wraz z Partnerami projektu pn. „Sukces w sukcesji gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw działających na obszarach wiejskich” Celem operacji jest objęcie wsparciem szkoleniowym rolników, przedsiębiorców oraz samorządowców w zakresie sukcesji gospodarczej rozumianej jako elementu wpierania przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Stowarzyszenie „Vesna” – Partner KSOW wraz z dodatkowymi Partnerami KSOW tj. Centrum Prawno- Szkoleniowym, Przedsiębiorstwem Usługowym Małgorzata Dudek oraz Fundacją Rozwoju Umiejętności i Relacji zorganizowało szkolenie pn. „Sukces w sukcesji- skuteczna sukcesja gospodarcza gospodarstw rolnych  i przedsiębiorstw działających na obszarach wiejskich”. Odbiorcami szkolenia byli zarówno rolnicy jak  i przedsiębiorcy działający na terenie Małopolski, którzy zdobyli wiedzę nt. procesu sukcesji gospodarczej, jej wpływu na prawidłowe funkcjonowanie gospodarstwa czy też przedsiębiorstwa.

Kolejne szkolenia w ramach operacji odbędą się  w Gospodarstwie Agroturystycznym ”Owczarzówka” w Beskidzie Niskim, w Małopolsce a następnie wiedza o sukcesji gospodarczej przekazywana będzie na szkoleniu w Koprzywnicy w województwie świętokrzyskim.

 Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009