Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Projekt NEFERTITI – Sieć europejskich gospodarstw demonstracyjnych

18.06.2019

Projekt NEFERTITI – Sieć europejskich gospodarstw demonstracyjnych – wymiana wiedzy i innowacji przez demonstracje (Networking European Farms to Enhance Cross Fertilisation and Innovation uptake Through demonstration) to unikalna sieć wybrana w ramach programu Horyzont 2020 składająca się z 32 partnerów i koordynowana przez ACTA, centrum sieci francuskich rolniczych instytutów technicznych. Czas trwania projektu wynosi 4 lata, 1.01.2018 r. – 31.12.2022 r.

W ramach projektu NEFERTITI, utworzonych zostanie 10 interaktywnych sieci tematyczne, skupiających 45 regionalnych klastrów (ośrodków) demo-rolników i zaangażowanych podmiotów (doradców, organizacje pozarządowe, przemysł, edukacja, przedstawiciele nauki i decydentów) w 17 krajach. Projekt NEFERTITI koncentruje się na tworzeniu wartości dodanej dzięki wymianie wiedzy, rolników i treści technicznych między sieciami, w celu zwiększenia wykorzystania innowacji i poprawy wzajemnego uczenia się oraz współpracy między podmiotami rolniczymi w całej Europie.

10 zakresów tematycznych projektu zostało wybranych w oparciu o kluczowe problemy społeczności rolniczych. Obejmują one zrównoważony zakres tematyczny w trzech głównych sektorach rolnictwa: produkcji zwierzęcej, uprawie roli i produkcji ogrodniczej.

Program monitorowania i uczenia się wspiera wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie demonstracji, które mają być dostępne w ramach systemu Wiedzy i Innowacji w Rolnictwie (AKIS).

Pierwszy newsletter o projekcie NEFERTITI - zobacz

Koordynator projektu zaprasza do udziału w wydarzeniach projektu i dołączenia do Europejskiej Wspólnoty Gospodarstw Demonstracyjnych. Będzie można również skorzystać z najlepszych praktyk demonstracyjnych / zestaw narzędzi, które zostały zrealizowane w ramach projektów PLAID i AgriDemo F2F.

Link do platformy - zobacz 

Więcej informacji o projekcie znajdziesz na stronie - zobacz


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009