- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Prace Zespołu ds. przeglądu regulacji prawnych
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 26 maja 2008 r. powołał Zespół do spraw przeglądu regulacji prawnych dotyczących grup producentów rolnych i ich związków oraz spółdzielczości rolniczej. Z inicjatywy Zespołu udało się zrealizować następujące cele:
- Ustawa o zmianie ustawy o uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki rolnej, który zakłada, że beneficjenci działania „Grupy producentów rolnych” w ramach PROW 2007-2013 będą mogli w pierwszym roku działalności otrzymać, na swój wniosek, środki z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wyprzedzające finansowanie przyszłej pomocy (zaliczkowanie).
- Od 21 października 2009 r. grupom producentów rolnych, wstępnie uznanym grupom oraz uznanym organizacjom producentów owoców i warzyw, a także podmiotom prowadzącym działalność w zakresie przetwarzania produktów rolnych, będącym własnością tych grup, umożliwiono w ramach działania „Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” składanie wniosków po upływie 14 dni od dnia podania do publicznej wiadomości przez Prezesa ARiMR informacji o możliwości składania w danym roku wniosków o przyznanie pomocy. Inne podmioty mogą składać wnioski o przyznanie pomocy po upływie 42 dni od dnia podania tej informacji
- Z dniem 1 grudnia 2008 r. ujednolicony został termin zwrotu rozliczenia różnicy podatku od towarów i usług - obecnie wynosi 60 dni. Na wniosek podatnika termin ten może być skrócony do 25 dni.